Відповідно до п. 187.1 ПКУ, датою виникнення податкового зобов’язання з ПДВ під час експорту товарів є дата оформлення митної декларації, тобто дата завершення процедури митного оформлення експортної операції, яка визначається за фактом проставлення посадовою особою митного органу на всіх аркушах такої декларації відбитка особистої номерної печатки, а в разі електронного декларування — за фактом засвідчення електронним цифровим підписом посадової особи митного органу електронної митної декларації після перетворення її у візуальну форму.

Факт вивезення товарів за межі митної території України, які були поміщені в митний режим експорту, підтверджується митною декларацією, а також повідомленням про фактичне вивезення товарів за межі митної території України.

Таким чином, у разі коли продукція, що підлягає експорту на умовах FCA згідно з Інкотермс 2010, пройшла митне очищення, але не вивезена за межі митного кордону України, податкові зобов’язання з ПДВ визначаються на дату оформлення митної декларації. При цьому правила Інкотермс 2010 не регулюють податкових відносин суб’єкта господарювання.

На цьому акцентувало увагу ГУ ДФС у Чернігівській області в листі від 21.04.2017 р. № 1493/10/25-01-12-01-09

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»