Шкода, у тому числі моральна, завдана внаслідок дорожньо-транспортної пригоди з вини водія, який на відповідній правовій підставі керував автомобілем, що належить роботодавцю, відшкодовується власником (володільцем) цього джерела підвищеної небезпеки, а не безпосередньо винним водієм.

Такого висновку дійшли судді Верховного Суду України, зазначивши, що відповідно до ч. 2 ст. 1188 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) обов’язок з відшкодування шкоди, завданої іншим особам (які не є власниками або володільцями транспортного засобу, наприклад, пасажир транспортного засобу), покладається на власників (володільців) джерел підвищеної небезпеки незалежно від вини обох водіїв або одного із них (ч. 2 ст. 1187 ЦКУ).

Судді наголошують: положення ст.ст. 1187, 1188 ЦКУ є спеціальними по відношенню до ст.ст. 1166, 1167 ЦКУ, у зв’язку з чим перевага в застосуванні має надаватися спеціальним нормам.

Правовий висновок Верховного Суду України «Про відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди» у справі від 06.11.2013 р. № 6-108цс13

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»