У разі виходу з ладу спеціалізованого РРО для автозаправних станцій проведення розрахункових операцій може здійснюватися лише з використанням належним чином зареєстрованого резервного РРО.

Своєю чергою, у випадку відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється.

Згідно з Технічними вимогами до спеціалізованих електронних контрольно-касових апаратів для автозаправних станцій, затвердженими Протокольним рішенням Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом від 27.06.2002 р. № 13 (далі — Вимоги), до складу спеціалізованого електронного контрольно-касового апарату (далі — ЕККА) для АЗС повинні входити такі функціональні блоки, як, зокрема, програмно-технічні засоби управління паливно-роздавальними колонками (далі — ПРК) і фіскальний блок.

Пунктом 21 Вимог передбачено, що відпускання пального повинно блокуватися:

  • усіма ПРК — у разі від’єднання механізму друкування чеків, контрольної стрічки та звітів або відсутності електроживлення ЕККА;
  • окремим роздавальним краном ПРК — за відсутності зв’язку ЕККА з ПРК, при нероздрукуванні чека за останнім замовленням на відпускання пального через цю ПРК, а також у разі ненадходження до оперативної пам’яті фіскального блока інформації про обсяг відпущеного пального чи її надходження з дискретністю, що перевищує 1 літр.

ДФС у Закарпатській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»