ДФС оприлюднила проект постанови Кабміну «Про внесення змін до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів».

Зокрема запропоновано зміни до переліку електронних документів, що подаються для придбання акцизних марок, а саме:

  • платіжного документа на перерахування плати за марки з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення (раніше вимагалася копія);
  • для імпортерів — платіжного документа на перерахування суми акцизного податку з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення;
  • для вітчизняних виробників алкогольних напоїв, при виробництві яких використовується спирт етиловий неденатурований, — довідки про сплату податку, розрахованого за ставками на готову продукцію.

Вимоги щодо подання заявки-розрахунку кількості марок  і звіту про використання марок не змінилися.

До постанови також унесуть положення, відповідно до якого тимчасово, до 31 грудня 2029 року включно, діятиме обмеження продажу марок акцизного податку в останньому кварталі року (зазвичай перед підвищенням ставок акцизного податку) у розмірі не більш ніж 115% середньомісячної реалізації тютюну за попередні 3 місяці. Положення поширюється лише на підприємства, які провадять діяльність із виробництва та/або імпорту тютюнових виробів понад 12 місяців й обсяг придбання марок акцизного податку якими протягом поточного місяця перевищує 1 млн шт.

Окрім того, контролюючому органу заборонено вимагати від покупців марок акцизного податку документи, що не передбачені ст. 226 ПКУ, для видачі марок. Раніше така заборона поширювалася тільки на імпортерів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»