До графи 3.3 податкової накладної вносяться дані щодо коду послуги згідно з ДКПП. Графа 3.3 заповнюється на всіх етапах постачання послуг.

Платники податку, зокрема, мають право зазначати код послуги згідно з ДКПП не повністю, але не менш ніж  перші 4 цифри відповідного коду.

Ведення ДКПП здійснює Державне підприємство «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем» Держспоживстандарту України. При визначенні коду послуги слід користуватися Класифікатором ДК 016:2010.

ДКПП складається із 3-х блоків, перший із яких — блок ідентифікації, який побудовано за ієрархічною системою кодування із застосуванням літерно-цифрового коду. Розподіл секцій на розділи, групи, класи, категорії, підкатегорії, позиції, типи й підтипи позначено цифровими кодами.

Загальна структура цифрових кодів для утворення класифікаційних угруповань у ДКПП відповідає такій схемі:

ХХ — розділ;

ХХ.Х — група;

ХХ.ХХ — клас;

ХХ.ХХ.Х — категорія;

ХХ.ХХ.ХХ — підкатегорія;

ХХ.ХХ.ХХ-ХХ — позиція;

ХХ.ХХ.ХХ-ХХ.Х — тип;

ХХ.ХХ.ХХ-ХХ.ХХ — підтип.

Таким чином, з метою заповнення коду послуги (наприклад, послуги, пов’язані з лісівництвом) у графі 3.3 податкової накладної потрібно відобразити відповідний код послуги у форматі не менше 4-х знаків — 02.40. Якщо платник ПДВ указує повністю код послуги, то графа 3.3 повинна містити відповідне позначення у форматі 02.40.10-00.00.

Таке роз’яснення опублікувала ДФСУ в підкатегорії 101.17 системи «ЗІР».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»