До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються витрати роботодавця на обов’язковий профілактичний огляд працівника згідно із Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 р. № 1645-III (даліЗакон № 1645).

Обов’язкові попередні (до прийняття на роботу) та періодичні профілактичні медичні огляди працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, проводяться за рахунок роботодавців у порядку, встановленому законодавством (ст. 21 Закону № 1645).

Своєю чергою, працівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності відшкодовують вартість бланка особистої медичної книжки закладам й установам охорони здоров’я, які проводитимуть обов’язкові медичні огляди під час проходження попереднього профілактичного медичного огляду до прийняття на роботу, та в разі необхідності отримання нового бланка цієї книжки у зв’язку з його втратою, зіпсуттям, або неможливістю подальшого використання, чи придбавають зазначений бланк за власні кошти.

Отже, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку — працівника витрати роботодавця на обов’язковий попередній (до прийняття на роботу) профілактичний огляд такого платника згідно із Законом № 1645 у разі дотримання вимог пп. 165.1.19 ПКУ.

Про це йдеться в листі ДФС від 14.04.2017 р. № 8055/6/99-99-13-02-03-15. Однак ДФС чомусь зупинилася на тому моменті, що до прийняття на роботу особа ще не є працівником, а підприємство не є його роботодавцем. Але в разі проведення попереднього (до прийняття на роботу) обов’язкового медичного огляду саме майбутній роботодавець направляє закладу чи установі охорони здоров’я відповідний лист зі списком таких осіб. Тому в підприємства, яке оплатило медогляд майбутньому працівнику, цілком логічно виникає питання щодо поширення на нього дії пп. 165.1.19 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»