На період до 31.12.2021 р. застосовується ставка 0% для платників податку на прибуток, у яких річний дохід, визначений за правилами бухобліку за останній річний звітний період, не перевищує 3 млн грн і розмір нарахованої за кожен місяць звітного періоду зарплати (доходу) кожному з працівників, які перебувають із платником податку в трудових відносинах, є не меншим за дві мінімальні зарплати, розмір яких установлено законом, та які відповідають одному з таких критеріїв:

  • утворені в установленому законом порядку після 01.01.2017 р.;
  • діючі, у яких протягом 3-х послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення минуло менш ніж 3 роки) щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує 3 млн грн, та в яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від 5-ти до 20-ти осіб;
  • які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до 01.01.2017 р. та в яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до 3 млн грн і середньооблікова кількість працівників — від 5-ти до 50-ти осіб (п. 44 підрозділу 4 р. ХХ ПКУ).

Оскільки критерій щодо розміру річного доходу та нарахованої за кожен місяць звітного періоду зарплати (доходу) кожному з працівників, які перебувають із платником податку в трудових відносинах, має враховуватися за правилами бухобліку за останній річний звітний період, то платники податку, утворені протягом 2017 року чи всередині будь-якого іншого наступного року, мають право застосовувати ставку податку на прибуток 0% починаючи з року утворення такого платника податку. Звісно — за умови, якщо за період діяльності в такому звітному (податковому) році сума річного доходу та розмір нарахованої за кожен місяць звітного періоду зарплати (доходу) працівникам не перевищує відповідного вартісного критерію.

Це роз’яснення опублікувала ДФСУ в підкатегорії 102.22 системи «ЗІР».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»