Відлік законодавчо встановленого строку розрахунків розпочинається з наступного календарного дня після здійснення авансового платежу, виставлення векселя на користь постачальника товару, що імпортується, або при застосуванні розрахунків у формі документарного акредитива з моменту здійснення банком платежу на користь нерезидента.

Нагадаємо!

НБУ має право запроваджувати на строк до 6-ти місяців інші строки розрахунків, аніж визначені ст.ст. 1 і 2 Закону № 185 . Нині такий строк становить 120 к.дн. відповідно до п. 1 постанови № 410 . Норма втрачає чинність 15.06.2017 р.

  Закон України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 р. № 185/94-ВР.

  Постанова НБУ «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 13.12.2016 р. № 410.

Водночас у разі порушення законодавчо встановленого строку надходження товару за імпортним договором нарахування пені розпочинається з першого дня після закінчення такого строку та провадиться за кожен день прострочення, включаючи день здійснення імпорту товару з увезенням його на територію України, надання робіт, послуг, що підтверджується оформленням митної декларації чи інших документів, які використовуються під час митного оформлення або засвідчують виконання нерезидентом робіт, надання послуг.

Підкатегорія 114.10 ресурсу «ЗІР»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»