Серед іншого цього року заплановано продовжувати спрощення адміністрування податків. І що стосується законотворчості, то тут Уряд запланував розробку низки законопроектів, зокрема щодо запровадження:

  • єдиного рахунка для сплати податків і зборів  (II квартал 2017 року);
  • податку на виведений капітал (II квартал 2017 року);
  • подання єдиної звітності з ЄСВ і ПДФО (III квартал 2017 року);
  • загального декларування доходів і витрат фізичних осіб та податкового контролю за відповідністю доходів і витрат громадян із використанням непрямих методів (IV квартал 2017 року);
  • створення нового органу, на який покладатиметься обов’язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об’єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування (протягом року).

Також у II кварталі мають бути розроблені електронні сервіси для платників податків, зокрема забезпечення повноцінного функціонування електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків».

Окрім того, протягом року має бути запроваджена Єдина база індивідуальних податкових консультацій, що надаються ДФС у письмовій формі, з обов’язковим їх розміщенням на офіційному веб-сайті ДФС. Нагадаємо: указана норма мала запрацювати з 1 квітня 2017 року. Це передбачено Законом України від 21.12.2016 р. № 1797-VIII, який уносить зміни в ПКУ. Порядок і форму ведення такої бази повинен затвердити Мінфін.

План пріоритетних дій Уряду на 2017 рік затверджено розпорядженням Кабміну від 03.04.2017 р. № 275-р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»