Дохід у вигляді компенсації від авіакомпанії за затримку, скасування рейсу чи відмову в перевезенні, а також у вигляді суми грошового чи майнового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника податку, нарахований (виплачений) юридичною особою фізичній особі, включається до складу її загального місячного (річного) оподатковуваного доходу й обкладається ПДФО та військовим збором на загальних підставах.

Згідно з пп. 164.2.14 ПКУ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід у вигляді відшкодування матеріальної чи немайнової (моральної) шкоди.

Окрім того, згідно з пп. «г» пп. 164.2.17 ПКУ, до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді суми грошового чи майнового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника податку, крім тих, що обов’язково відшкодовуються згідно із законом за рахунок бюджету чи звільняються від оподаткування відповідно до розділу IV ПКУ.

Лист ГУ ДФС у м. Києві від 29.03.2017 р.
№ 2267/К/26-15-13-01-10

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»