Національний банк України розробив проект змін до Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 639 (даліПоложення № 639).

Підготовка цих змін здійснювалася в рамках співпраці Національного банку України та Незалежної асоціації банків України над реалізацією проекту Paperless, суть якого полягає в максимально можливій та зручній для обох сторін відмові від паперових документів під час обслуговування клієнтів.

Зокрема Положенням № 639 визначаються порядок, умови надання й отримання банками гарантій у національній та іноземних валютах.

Зміни до цього нормативного акта розроблені з метою:

  • поширення електронного документообігу на всі етапи здійснення банками та їх клієнтами операцій за гарантіями;
  • адаптації його норм до Уніфікованих правил для гарантій за вимогою, розроблених Міжнародною торговельною палатою;
  • урахування сучасних тенденцій на ринку та модернізації регулювання операцій за гарантіями.

Тож Національний банк пропонує викласти Положення № 639 у новій редакції та врегулювати, зокрема, питання щодо:

  • зменшення кількості паперових документів, які використовуються під час оформлення вповноваженими банками та їх клієнтами операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах;
  • використання електронних документів на всіх етапах здійснення вповноваженими банками та їх клієнтами операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах;
  • зменшення кількості формальних інструкцій у порядку роботи з гарантіями;
  • адаптації порядку здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах до сучасної міжнародної практики здійснення операцій за гарантіями.

Таке повідомлення було опубліковане на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»