ВАСУ вкотре виніс позитивне для платника податків рішення, оскільки чергова перевірка ДФС відбулася з порушеннями. Мовиться про недотримання правил повідомлення платника податків про здійснення документальної невиїзної перевірки.

Так, контролюючим органом направлено рекомендованим листом із повідомленням про вручення наказ і направлення на проведення перевірки. Утім поштове відправлення повернено з підстав спливу строку зберігання. Попри це, контролери все ж завітали з документальною позаплановою перевіркою в заздалегідь призначений день.

Отже, ВАСУ вбачає в цих діях контролюючого органу порушення порядку проведення перевірки, унаслідок чого винесені рішення ДФС після перевірки було скасовано, у т.ч. оформлений акт, який не може бути використаний для формування висновків і вчинення будь-яких дій на його підставі, оскільки податкова інформація зібрана з порушенням норм чинного законодавства.

Нагадаємо!

Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу винятково на підставі рішення керівника (його заступника чи вповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, і за умови вручення платнику податків (його представнику) у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку й місце проведення такої перевірки (п. 79.2 ПКУ)

Ухвала ВАСУ від 15.03.2017 р. у справі № 823/359/15

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»