З метою оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат й інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності й інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, ведення яких передбачено законодавством, — п. 44.1 ПКУ.

При цьому платникам податків заборонено формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених такими документами.

Національними стандартами України (ДСТУ) із ціноутворення в будівництві, зокрема ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», затвердженими наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2013 р. № 293, передбачено примірні форми первинних документів з обліку в будівництві, які мають використовуватися з 01.01.2014 р. під час проведення взаєморозрахунків за обсяги виконаних будівельних робіт:

  • форма № КБ-2 — форма акта приймання виконаних будівельних робіт;
  • форма № КБ-3 — довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати.

Водночас формою № КБ-2 передбачено, що поточною ціною одиниці виміру є «грн», одиницею виміру виконання робіт (витрат) є «грн», формою № КБ-3 передбачено, що вартість виконаних робіт і витрат зазначається в «тис.грн».

Зважаючи на викладене вище, якщо в первинному документі, зокрема у формах № КБ-2 і № КБ-3, одиниця виміру товарів/послуг зазначена як «грн»/«тис.грн», то в графі 4 «Одиниця виміру товару/послуги» податкової накладної необхідно зазначати «грн», у графі 6 «Кількість (об’єм, обсяг)» проставляється значення «1» або відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу, у графі 7 — вартість виконаних робіт у гривнях із копійками.

Таке роз’яснення розміщено на офіційному веб-сайті ДФС у Дніпропетровській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»