Для фінансування самозабезпечення ОСББ співвласники сплачують відповідні внески та платежі в розмірах, установлених загальними зборами об’єднання.

З метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, у яких створено ОСББ, пільг і субсидій для відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком внески та платежі визначаються в розмірах, затверджених загальними зборами ОСББ, але не більше за встановлений згідно із законодавством граничний розмір відповідних витрат.

Для надання населенню, яке проживає в багатоквартирних будинках, у яких створено ОСББ, пільг і субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг визначається розмір внесків (платежів) на відповідні потреби, затверджений загальними зборами ОСББ, але не більш ніж найвищий у відповідному населеному пункті тариф на відповідні комунальні послуги, установлений відповідним державним органом або органом місцевого самоврядування для суб’єктів господарювання.

Тож для здійснення відшкодування витрат за надані пільги й субсидії на оплату витрат з управління багатоквартирним будинком і комунальних послуг громадянам, які проживають у будинках, у яких утворено та діють ОСББ, останніми до управління соціального захисту населення надаються копія документа про його державну реєстрацію та витяг із рішення (протоколу) загальних зборів співвласників про визначення переліку й розмірів внесків і платежів співвласників.

Відшкодування ОСББ витрат за надані пільги й субсидії має здійснюватися з дня, який визначено загальними зборами як початок здійснення самозабезпечення чи обрання управителя, іншого виконавця послуг. Указана дата має кореспондуватися з датою припинення дії договорів про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій між споживачами й виконавцями послуг. Отже, із цієї ж дати виконавці таких послуг втрачають право на відшкодування витрат за надані пільги й субсидії у зв’язку з припиненням дії договорів про надання житлово-комунальних послуг зі споживачами.

Відповідні тези наводить Мінрегіон у листі від 14.04.2017 р. № 7/9-4067.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»