Виплата страховою компанією страхових платежів не є об’єктом обкладення ПДВ (пп. 196.1.3 ПКУ). Про це нагадав Мінфін у листі від 01.12.2016 р. № 31-11170-16-29/34246.

При цьому послуги з ремонту автомобіля є об’єктом обкладення ПДВ, а тому особа, яка виконує ремонт автомобіля на дату, що сталася раніше (отримання страхового платежу в рахунок оплати вартості ремонту автомобіля або фактичного надання послуг із ремонту автомобіля), визначає податкові зобов’язання з ПДВ, виходячи з договірної вартості ремонту, та зобов’язана скласти й зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою операцією.

Власник автомобіля під час придбання послуг із ремонту автомобіля, оплата за який здійснюється страховою компанією, включає до складу податкового кредиту суми ПДВ за такою операцією й у тому ж звітному періоді визначає податкові зобов’язання з ПДВ на підставі п. 198.5 ПКУ та складає зведену податкову накладну, оскільки платіж за ремонт автомобіля був сплачений не ним, а страховою компанією.

Додамо: висновок незалежної оцінки вартості відновлювального ремонту колісного транспортного засобу не є підставою для виникнення податкових зобов’язань, пов’язаних із наданням послуг щодо проведення відновлювального ремонту пошкодженого транспортного засобу. Зазначені зобов’язання виникають лише внаслідок фактичного надання послуги з проведення такого ремонту за умови, якщо виконавець цієї послуги є платником ПДВ. Таким чином, у випадку непроведення фактичного ремонту транспортного засобу чи проведення його особою, яка не є платником ПДВ, податкові зобов’язання не виникають. Про це йдеться в ухвалі ВАСУ від 02.11.2016 р. № К/800/4762/16.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»