У разі встановлення статусу клієнта як платника податків фінансова установа за умови відкриття/закриття рахунків клієнта надсилає повідомлення про відкриття чи закриття всіх рахунків платника податків — самозайнятої особи до органу ДФС, у якому обліковується такий платник податків, відповідно до положень ст. 69 ПКУ. Про це повідомили фахівці ДФС у листі від 11.04.2017 р. № 7470/6/99-99-08-02-01-15.

Відповідно до п. 69.2 ПКУ, банки й інші фінансові установи зобов’язані надіслати повідомлення про відкриття чи закриття рахунка платника податків — юридичної особи, у т.ч. відкритого через його відокремлені підрозділи, або самозайнятої фізичної особи до контролюючого органу, у якому обліковується платник податків, у день відкриття/закриття рахунка.

Контролюючий орган не пізніше наступного робочого дня з дня отримання повідомлення від фінансової установи про відкриття рахунка зобов’язаний направити повідомлення про взяття рахунка на облік або відмову в узятті контролюючим органом рахунка на облік.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»