Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних (далі — Реєстр) становитиме автоматизовану інформаційно-телекомунікаційну систему, призначену для збирання, зберігання, обробки та використання даних про військовозобов’язаних (призовників), створену для забезпечення військового обліку громадян України.

Це передбачає Закон України «Про Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних» від 16.03.2017 р. № 1951-VIII, який запрацює 20.04.2017 р.

До Реєстру заносяться й зберігаються в базі його даних персональні та службові дані про військовозобов’язаних (призовників).

Цікаво, що серед персональних даних військовозобов’язаного (призовника) указано, зокрема:

  • місце проживання та місце перебування;
  • реквізити паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії);
  • відомості про зайнятість (код підприємства, місце роботи, посада);
  • відомості про дату виїзду за межі України та дату повернення на територію України.

До службових даних військовозобов’язаного (призовника) належать відомості про виконання ним військового обов’язку та військово-облікові ознаки, перелік яких визначається Порядком ведення Реєстру.

Варто завважити: у версії законопроекту, який був підготовлений до другого читання, указувалося, що до персональних даних військовозобов’язаного (призовника) належать відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, за якими вона може бути конкретно ідентифікована. Однак остаточна версія Закону чомусь включає розширені персональні дані, які, до речі, були в початковій версії законопроекту.

Тож цікаво, яким чином прийнятий Закон відповідає законодавству про захист персональних даних. А також — який механізм використовуватимуть військкомати, щоб отримувати такі розширені персональні дані про особу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»