Власники чи управителі об’єктів будівництва забезпечують поточний огляд і періодичне обстеження прийнятих в експлуатацію в установленому законодавством порядку об’єктів протягом усього періоду їх існування.

На виконання цього обов’язку прийнято постанову КМУ «Про затвердження Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва» від 12.04.2017 р. № 257.

Дія цього Порядку не поширюється на об’єкти, що обстежуються з іншою метою, у тому числі для судової будівельно-технічної експертизи, здійснення заходів державного нагляду (контролю), проведення науково-дослідними організаціями дослідницьких обстежень для отримання наукових даних і виконання проектних робіт.

Рішення щодо необхідності проведення обстеження об’єктів приймається їх власниками чи управителями.

Проведення обстеження об’єкта забезпечується його власником або управителем шляхом залучення відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних зі створенням об’єктів архітектури, або підприємств, установ чи організацій, у складі яких є відповідальні виконавці таких робіт.

Об’єкти навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури та спорту, медичного й оздоровчого призначення, будівлі адміністративного призначення, а також об’єкти інженерної, транспортної інфраструктури, об’єкти енергетики, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками (III, IV та V категорій складності), підлягають обов’язковому обстеженню.

Обстеження багатоквартирних житлових будинків проводиться виконавцями з урахуванням результатів огляду, проведеного відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 р. № 76.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»