Відповідно до Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Мінфіну від 24.07.2015 р. № 666, сплата за кожним видом платежу та за кожним кодом виду сплати має оформлюватися окремим документом на переказ.

Під час заповнення розрахункових документів платниками податків у полі «Призначення платежу» зазначаються коди видів сплати, зокрема: код 101 — для суми грошового зобов’язання, код 125 — для авансових внесків, нарахованих на суму дивідендів і прирівняних до них платежів. Тобто сплата податку на прибуток та авансових внесків, нарахованих на суму дивідендів і прирівняних до них платежів, здійснюється з різними кодами виду сплати.

Отже, урахування наявної переплати з податку на прибуток в оплату авансового внеску з податку на прибуток під час виплати дивідендів не передбачено.

Водночас згідно з п. 43.3 ПКУ платник податку може здійснити повернення сум грошового зобов’язання на підставі заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»