Насамперед нагадаємо, що виправлення помилки в ІПН покупця здійснюється шляхом «анулювання» податкової накладної з неправильним ІПН (складається та реєструється в ЄРПН розрахунок коригування) і складання та реєстрації в ЄРПН нової податкової накладної. Детально цей процес ми описали в матеріалі «Розрахунок коригування: правила складання» газети № 172/2016.

У разі реєстрації в ЄРПН із порушенням граничного строку, передбаченого для такої реєстрації, нової податкової накладної, складеної з метою виправлення помилки в полі «Індивідуальний податковий номер покупця», до продавця/постачальника товарів/послуг застосовується фінансова відповідальність, передбачена ст. 1201 ПКУ. Про це повідомила ДФСУ в підкатегорії 101.30 системи «ЗІР».

Тобто якщо з дати виникнення податкових зобов’язань, на яку складається як податкова накладна з помилкою, так і нова податкова накладна, до моменту реєстрації в ЄРПН останньої минув граничний строк для такої реєстрації, то до платника ПДВ буде застосовано штраф. Під граничним строком слід мати на увазі НЕ 365-денний строк, а граничний строк, передбачений абз.абз. 14, 15, 16 п. 201.10 ПКУ. Тож якщо виявити помилку в ІПН покупця пізніше зазначеного строку, штрафів не уникнути.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»