Унесено зміни до п. 38 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ

 

Особливості справляння податків і зборів на період проведення АТО підкориговано.

Серед основного — виключено норми, згідно з якими підлягали поверненню сплачені за період проведення АТО суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та суми плати за землю, що були сплачені за нерухомість і земділянки, відповідно, розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення.

Окрім того, уточнено, що спецправила підтвердження госпоперацій, передбачених на випадок  неможливості пред’явлення первинних документів у зв’язку з АТО, застосовуються до платників податків/податкових агентів, які станом на 1 квітня 2017 року (а не на 1 грудня 2016 року, як було передбачено спочатку) здійснили зміну свого місцезнаходження (місця проживання) з тимчасово окупованої території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення на іншу територію України та сплачували податки до бюджету в період проведення АТО згідно з ПКУ.

Своєю чергою, скасовано окремі особливості у сфері оподаткування, передбачені для суб’єктів господарювання, які знаходяться або мають об’єкти оподаткування на території населених пунктів на лінії зіткнення.

Ці й інші зміни передбачено Законом України від 23.03.2017 р. № 1989-VIII, що опубліковано в «Голосі України» № 69 за 14.04.2017 р. та набирає чинності 15.04.2017 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»