У Парламент внесено проект Закону про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів.

Документ передбачає, що обсяг медичних послуг і лікарських засобів, вартість яких покривається страхуванням, і ступінь покриття закріплюються на рівні закону в державному гарантованому пакеті.

У межах державного гарантованого пакета держава гарантуватиме повну оплату за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування необхідних медичних послуг і лікарських засобів на екстреному, паліативному та первинному рівнях, а також частково на вторинному (спеціалізованому) та третинному (високоспеціалізованому) рівнях, наданих постачальниками медичних послуг. При цьому компонент медичної допомоги на всіх рівнях завжди оплачуватиметься державою в повному обсязі.

Для забезпечення можливості прогнозувати обсяг витрат на охорону здоров’я Міністерство охорони здоров’я України щороку затверджує конкретний перелік послуг і лікарських засобів, які входять до гарантованого пакета.

Застрахованими особами, незалежно від будь-яких додаткових критеріїв, є:

  • усі громадяни України;
  • іноземці й особи без громадянства, які постійно проживають на території України,

та

  • особи, яких у встановленому порядку визнано біженцями чи такими, що потребують додаткового захисту.

Застраховані особи можуть отримати медичні послуги та лікарські засоби повністю або частково за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування в закладах охорони здоров’я будь-якої форми власності та у фізичних осіб — підприємців, що одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики й уклали договори про медичне обслуговування населення. При цьому компонент медичної допомоги в складі необхідного лікування завжди покриватиметься державою.

У разі прийняття Закон набере чинності через місяць із дня його офіційного опублікування.

Документ також передбачає утворення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері організації фінансування надання медичних послуг і лікарських засобів. А до того моменту його функції та повноваження, визначені Законом, виконуватиме Міністерство охорони здоров’я.

До 31 грудня 2017 року дія цього Закону поширюється лише на фінансування надання медичних послуг і лікарських засобів, передбачених деталізованим описом, пов’язаних із наданням первинної медичної допомоги.

Заклади охорони здоров’я всіх форм власності, фізичні особи — підприємці, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, що бажають надавати медичні послуги в системі державного солідарного медичного страхування, мають укласти з МОЗ протягом 2017 року договір про медичне обслуговування населення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»