Сім’ї, яким через несвоєчасне подання місцевими органами влади інформації про склад зареєстрованих осіб і надавачами послуг — про перелік житлово-комунальних послуг і встановлених тарифів субсидія нарахована заднім числом, зможуть використати «переплату» у повному обсязі. Про це на офіційному веб-порталі повідомило Мінсоцполітики.

Субсидія призначається з моменту подання заяви та, відповідно, здійснюється перерахунок коштів. Але трапляються випадки, коли документи оформлені, скажімо, із січня, а субсидія надійшла у квітні.

Якщо сім’я весь цей час — у січні, лютому, березні — сумлінно оплачувала рахунки за комунальні послуги й на момент надходження субсидії в неї на рахунках з’явилася переплата за рахунок власних платежів, то така сім’я вправі скористатися нею коли завгодно.

Наприклад, якщо родина користується газом, то переплату можна використати протягом літніх місяців або тримати її до зими; якщо централізоване опалення — кошти знаходитимуться на рахунку до наступного опалювального сезону.

Відомство зауважує: мовиться саме про випадки, коли субсидія надходить до адресата із запізненням, обумовленим затримкою зі звіркою інформації про склад сім’ї та тарифи в місті. У решті випадків, якщо родина використала менше, ніж установлено соціальним нормативом, у наступному місяці вона має законне право використати заощаджені кошти в рахунок наступних платежів, у тому числі обов’язкової плати за «комуналку».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»