Група народних депутатів виступила з ініціативою визнати неконституційною норму, за якою з 2017 року мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) установлюється в розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Відтак 55 народних депутатів унесли до Конституційного суду України подання щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень: ч. 6 ст. 96 КЗпП; ч. 6 ст. 6 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР.

Як аргумент указується, що до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 р. № 1774-VIII (до 2017 року) було встановлено, що тарифна сітка (схема посадових окладів) формується на основі тарифної ставки робітника 1-го розряду, яка встановлюється в розмірі, що перевищує законодавчо визначений розмір мінімальної заробітної плати.

Під час прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту й обсягу наявних прав і свобод (ч. 3 ст. 22 Конституції України).

Тож законодавчу норму, яка зменшує мінімальні посадові оклади, варто визнати неконституційною.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»