Якщо контролюючий орган під час перевірки встановлює факт завищення платником податку від’ємного значення сум ПДВ, яке лишилося не погашеним станом на 1 липня 2015 року в податковій звітності з ПДВ, що призвело до завищення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних у ЄРПН, до такого платника податку, крім штрафів, передбачених ст. 123 ПКУ, застосовується штраф у розмірі 10% суми завищення від’ємного значення.

До від’ємного значення належить від’ємне значення сум податку на додану вартість, яке лишилося не погашеним станом на 1 липня 2015 року, що обліковується в податковій звітності з ПДВ та включає:

  • від’ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду;
  • непогашене від’ємне значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду.

Штрафні санкції, передбачені ст. 123 ПКУ, застосовуються у випадках, якщо за результатами перевірки зменшено залишок від’ємного значення ПДВ і внаслідок цього зменшено суму бюджетного відшкодування або донараховано суму податкового зобов’язання з ПДВ.  Штраф становитиме 25% суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування, а в разі повторного порушення протягом 1095 днів — 50%.

Водночас у таких випадках Порядком № 1204 передбачено направлення податкових повідомлень-рішень за іншими формами, зокрема за формами: «Р», «В1» або «В3».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»