Якщо кошти на електронний рахунок в СЕА ПДВ  несвоєчасно перераховано не з вини платника, у зв'язку із чим було несвоєчасно зареєстровано податкову накладну/розрахунок коригування до податкової накладної в ЄРПН, до такого платника не застосовується відповідальність, передбачена ст. 120 прим. 1 ПКУ.

Про це нагадали податківці в роз'ясненні з розділу 101.30 системи «ЗІР».

Своєю чергою, за порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів із вини банку чи органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, порушник сплачує пеню за кожен день прострочення, а також несе іншу відповідальність, установлену ПКУ.

Згідно з п. 129.7 ПКУ, не вважається порушенням строку перерахування податків, зборів, платежів із вини банку порушення, учинене внаслідок регулювання Національним банком України економічних нормативів такого банку, що призводить до нестачі вільного залишку коштів на такому кореспондентському рахунку.

Якщо в майбутньому банк або його правонаступники відновлюють платоспроможність, відлік строку зарахування податків, зборів й інших платежів розпочинається з моменту такого відновлення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»