Абсолютно нову норму для України — обов’язкову електронну реєстрацію всіх трудових договорів — Міністр соціальної політики України запропонував унести до нового Закону про зайнятість.

«Роботодавець буде зобов’язаний уносити інформацію про працівника в спеціальний реєстр. Це буде живий реєстр працюючих людей, — пояснює Міністр соціальної політики. — Крім того, трудовий договір вважатиметься НЕ укладеним, якщо він НЕ зареєстрований електронно. Адже чимало людей потерпають від того, що працюють, але не мають при цьому соціальних гарантій, бо ніде офіційно не зареєстровані. Таким чином, якщо нам вдасться ввести електронну реєстрацію трудових договорів, то ми не лише посилимо контроль, а й відповідальність перед працюючими людьми», — додає Міністр.

Такий трудовий договір можна буде використовувати в системі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду, відслідковуючи стан виплат зарплат і те, як сплачуються внески. Окрім того, цей так званий живий реєстр показуватиме й кількість працюючих людей.

У разі припинення дії договору працівника з роботодавцем автоматично оформлюється інший.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»