У верхній лівій частині податкової накладної, яка складається за щоденними підсумками операцій, робиться відповідна помітка «X» і зазначається тип причини «11», у рядку «Отримувач (покупець)» зазначається «Неплатник», а в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається умовний ІПН «100000000000» (п. 8 та п. 12 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307, даліПорядок № 1307).

У графі «Номенклатура постачання товарів/послуг продавця» податкової накладної платник податку згруповує товари/послуги за групами, що відповідають певному коду товару згідно з УКТ ЗЕД/коду послуги згідно з ДКПП. При цьому графи 4, 5, 6 та 7 не заповнюються.

Наприклад, при реалізації готових харчових страв та алкогольних напоїв, отриманих у процесі виробництва, населенню (неплатникам ПДВ), платник ПДВ має згруповувати в податковій накладній у графі «Номенклатура постачання товарів/послуг продавця» товари/послуги за групами, що відповідають певному коду товару згідно з УКТ ЗЕД/коду послуги згідно з ДКПП (56.10).

При цьому, крім випадків постачання підакцизних товарів і товарів, увезених на митну територію України, платник має право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП не повністю, але не менш ніж чотири перших цифри відповідного коду.

Крім того, неправильне визначення реквізиту «код товару згідно з УКТ ЗЕД» зведеної податкової накладної, складеної на неплатника ПДВ, може бути причиною неприйняття такої податкової накладної в електронному вигляді.

Це роз’яснення опубліковано на офіційному веб-сайті ДФС у Дніпропетровській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»