Винесені посадовими особами Держпраці та її територіальних органів постанови про накладення адміністративних стягнень виконуються у 10-денний строк, а  постанови про накладення штрафу — у місячний строк.

При цьому такий строк надається для добровільного виконання, тоді як примусове виконання здійснюється органами державної виконавчої служби.

Проте добровільне невиконання постанов посадових осіб Держпраці та її територіальних органів (які не оскаржені) для боржників спричиняє додаткові негативні фінансові наслідки. Так, разом із відкриттям виконавчого провадження з боржника стягується виконавчий збір у розмірі 10% суми, що підлягає стягненню. Такий збір є важелем впливу на боржника, який змушує його замислитися «чи варто зволікати з добровільним виконанням та які наслідки це матиме», оскільки в цьому випадку його борг збільшується.

Наприклад, якщо сума штрафу становить 9 тисяч 600 гривень, то після відкриття виконавчого провадження боржник буде зобов’язаний сплатити вже 9 тисяч 600 гривень боргу та 960 гривень — виконавчого збору. Крім того, підлягають оплаті боржником і понесені витрати на проведення виконавчих дій.

На цю особливість звертає увагу роботодавців ГУ Держпраці у Львівській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»