З метою надання усиновлювачам дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, державної гарантії у формі одноразової оплачуваної відпустки, Урядом було схвалено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання відпустки усиновлювачам при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування». Його прийняття забезпечить рівні права на одноразову оплачувану відпустку у зв’язку з усиновленням дитини для всіх усиновлювачів.

Відповідно до законодавства, особам, які усиновили новонароджених дітей безпосередньо з пологового будинку, надається відпустка з дня усиновлення тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів — при усиновленні двох і більше дітей) (ст. 17 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР).

Надання державних гарантій сім’ям, які усиновили дитину із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, — це один із заходів підтримки й активізації усиновлення дітей громадянами України, — наголошують у Мінсоцполітики.

Урядовий портал

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»