У зв’язку з установленням розміру мінімальної заробітної плати на рівні 3200 грн Законом України «Про державний бюджет на 2017 рік» від 21.12.2016 р. № 1801-VIII значно збільшені розміри штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, передбачені ст. 265 КЗпП. Про це нагадали в Управлінні Держпраці у Хмельницький області.

Стосовно роботодавців запроваджено санкції за недопущення до проведення перевірки з питань дотримання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні в розмірі 9600 грн.

Штраф у розмірі 320 тис. грн передбачено за недопущення до перевірки з питань:

  • допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);
  • оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;
  • виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ і податків.

За допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, і виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ і податків розмір штрафної санкції становитиме 96 тис. грн за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплати їх не в повному обсязі розмір штрафу становитиме 9600 грн.

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тягне за собою штраф у розмірі 32 000 грн за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

У разі недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених Законами України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-XII, «Про альтернативну (невійськову) службу» від 12.12.1991 р. № 1975-XII, «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 р. № 3543-XII, штраф становитиме 32 000 грн за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами 2–7 ч. 2 ст. 265 КЗпП загрожує роботодавцям штрафом у розмірі 3200 грн.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»