Про основні тези домовленостей Уряду і МВФ — далі.

Податкова реформа

Подальша податкова реформа має підвищити  ефективність і справедливість податкової системи.

«Ми утримуватимемося від будь-яких істотних урізань податків і не пропонуватимемо нових звільнень від оподаткування та схем амністування».

«Ми значно посилимо вимоги до режиму спрощеного оподаткування, який створює суттєву прогалину в нашій системі оподаткування, з 1 січня 2018 року».

«Ми також утримуватимемося від запровадження пільгового оподаткування».

«Ми легалізуємо видобуток бурштину та азартні ігри, що сприятиме додатковим надходженням до бюджету, не пізніше ніж у 2018 році».

Створення фінполіції

«Очікується, що Верховна Рада прийме закон про створення до кінця квітня 2017 року нової цивільної служби, відповідальної за розслідування фінансових злочинів проти держави під управлінням Мінфіну для заміни нинішньої податкової міліції».

Пенсійна реформа

«Для створення стабільної основи системи пенсійного забезпечення, стимулювання сплати пенсійних внесків працівниками, а також для забезпечення адекватного рівня пенсії в майбутньому Верховна Рада України ухвалить до кінця квітня 2017 року комплексну пенсійну реформу, яка набере чинності з 1 січня 2018 року.

Ця реформа матиме такі характеристики:

  • новий набір варіантів виходу на пенсію із ширшим, ніж наявний, діапазоном пенсійного віку;
  • економія видатків у розмірі не менше 3% ВВП у довгостроковій перспективі, у тому числі за рахунок збільшення ефективного трудового стажу для виходу на пенсію…».

Реформування сектора державного управління та системи оплати праці

«До кінця червня 2017 року ми проведемо всеохоплюючий перегляд загальної системи оплати праці в державному секторі, узявши до уваги чинну законодавчу базу із цих питань та її вплив на структуру зарплат, їх скорочення, а також загальний фонд оплати праці».

«Ми розпочнемо середньострокову програму скорочення зайнятості в державному секторі та плануємо скоротити кількість працюючих у бюджетній сфері (за винятком військових) на, принаймні, 4% до кінця 2017 року, і ще на 10% — до кінця 2019 року».

Земельна реформа

«Затвердження Верховною Радою закону про обіг земель сільськогосподарського призначення очікується до кінця травня 2017 року, що дозволить діючому мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення втратити чинність з кінця 2017 року, таким чином, дозволяючи продаж землі, що знаходиться в державній та приватний власності, відразу ж після цього».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»