Остаточної редакції Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, у цілях застосування РРО (далі — Перелік) досі не затверджено.

Відтак, на думку ДРС, суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, не зобов’язані застосовувати РРО з 01.04.2017 р.

Окрім того, ДРС зазначає: до затвердження та набрання чинності відповідним Переліком у суб’єктів господарювання відсутні об’єктивні критерії, які б надавали чітку можливість відносити чи не відносити себе до учасників правовідносин, пов’язаних із застосуванням РРО у випадку реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Водночас здійснення органами доходів і зборів заходів контролю за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) без посилання на конкретні позиції Переліку порушуватиме принципи, за якими здійснюється державний нагляд (контроль), визначені ст. 3 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 р. № 877-V.

Щодо Переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, визначеного постановою Кабміну від 11.04.2002 р. № 506, то він не може застосовуватись органами доходів і зборів під час здійснення ними заходів контролю за дотриманням суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги). Адже він був виданий до набрання чинності змінами, унесеними до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР, і не відповідає його цілям.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»