Обмеження на готівкові розрахунки між фізособою та підприємством (підприємцем), станом на сьогодні, установлено на суму 50 тис. грн. Платежі понад установлені граничні суми проводяться лише через банки чи небанківські фінансові установи.

У зв’язку із цим постає запитання: чи діє обмеження на готівкові розрахунки, якщо кошти вносяться в касу підприємства?

Міжрегіональне головне управління ДФС — ЦО з обслуговування ВП у листі від 01.03.2016 р. № 4882/10/28-10-06-11 зазначило: у такому разі слід ураховувати й те, що підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівку в межах, що не перевищує установлений ліміт каси (п. 2.8 Положення № 637). Готівка, що перевищує ліміт каси, обов’язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки. Отже, обмеження граничної суми готівкового розрахунку 50 тис. грн не поширюється на розрахунки, які здійснюються платниками податків шляхом унесення готівки до каси банку для подальшого її перерахування на рахунок отримувача.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»