Платники ПДВ, які відповідно до ст. 200 ПКУ мають право на бюджетне відшкодування ПДВ, здійснюють розрахунок бюджетного відшкодування та додають до декларації з ПДВ, зокрема, Додаток 4«Заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4)».

Подання Додатка 4 є обов’язковим в разі заповнення рядка 20.2 декларації з ПДВ. Цей додаток заповнюється з урахуванням того, що сума бюджетного відшкодування, визначена в декларації за звітний (податковий) період (рядок 20.2 декларації) з ПДВ відповідно до ст. 200 ПКУ, відображається окремо:

  • у сумі (словами та цифрами), що перераховується на рахунок банку платника із зазначенням номера рахунка (рядок 20.2.1 декларації);
  • у сумі (словами та цифрами), що враховується в рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету, із зазначенням коду бюджетної класифікації та рахунка платежу (рядок 20.2.2 декларації).

У відомостях щодо суми коштів на рахунку в системі електронного адміністрування (далі — СЕА) ПДВ, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, відображаються:

  • сума коштів на рахунку в СЕА ПДВ на момент подання декларації;
  • сума узгоджених податкових зобов’язань поточного звітного періоду (рядок 18.1 декларації);
  • сума податкового боргу з податку на момент подання декларації;
  • сума коштів на рахунку в СЕА ПДВ, що може бути перерахована на поточний рахунок платника.

Загальна сума коштів на рахунку в СЕА ПДВ, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, підлягає перерахуванню на рахунок у банку (із зазначенням номера рахунка) та/або до бюджету в рахунок погашення податкового боргу з податку, указується словами та цифрами.

При цьому відомості щодо суми коштів на рахунку в СЕА ПДВ, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, зазначаються лише в разі наявності такої суми коштів та якщо прийнято рішення щодо їх перерахування на поточний рахунок, яке відображено в заяві.

Таке роз’яснення опубліковано на офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Тернопільській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»