Як відомо, із 1 квітня 2017 року набрав чинності п. 201.16 ПКУ, який передбачає зупинення реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування в разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, установлених згідно з п. 74.2 ПКУ.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідний платник ПДВ має надати контролюючому органу письмові пояснення та копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для реєстрації в ЄРПН такої податкової накладної/розрахунку коригування. Згідно з пп. 201.16.3 ПКУ, відповідні письмові пояснення та копії документів мають розглядатися спеціальною комісією ДФСУ.

Тож стосовно цього ДФС нарешті підготувала Проект наказу Мінфіну України «Про затвердження Порядку роботи Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації».

Проте ще нескоро цей законодавчий акт запрацює. Адже ще протягом місяця прийматимуться зауваження та пропозиції до такого документа.

Пропозиції та зауваження також можна надсилати на адресу ДФС і ДРС.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»