Автоматизована система контролю за обігом підакцизних товарів «Електронна акцизна марка» (далі — АСК «Електронна акцизна марка») — це автоматизована система з відстеження руху підакцизних товарів, від їх виробника чи імпортера до моменту реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Механізм роботи вказаної системи оприлюднили податківці в законопроекті «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо контролю за обігом підакцизних товарів (алкогольних напоїв і тютюнових виробів)».

По суті, у разі імпорту чи виробництва алкогольних напоїв і тютюнових виробів (крім вироблених для експорту) платники акцизного податку зобов’язані забезпечити їх маркування марками акцизного податку встановленого зразка в такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася при відкорковуванні (розкриванні) товару. Інформація про такі марки має бути обов’язково внесена в АСК «Електронна акцизна марка».

Якщо інформація про акцизні марки не внесена до АСК, то алкогольні напої та тютюнові вироби вважаються немаркованими.

Окрім того, для платників акцизного податку передбачено проведення інвентаризації марок акцизного податку та підакцизних виробів і відображення результатів такої інвентаризації в спеціально затвердженому Акті. Інвентаризацію необхідно буде провести протягом 20-ти календарних днів, починаючи з дня початку функціонування АСК «Електронна акцизна марка» (але не раніше дати затвердження форми Акта).

У разі ухвалення документ набере чинності через 90 календарних днів із дати опублікування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»