Створення Служби фінансових розслідувань обговорюється вже не перший рік. Спроби створити відомство, яке зможе повноцінно розслідувати фінансові злочини, почалися ще у 2014 році. Обговорень було чимало, і цього року Міністр фінансів неодноразово презентував концепції, основні напрями діяльності нової служби, яка має прийти на заміну податковій міліції.

І ось нарешті оприлюднено законопроект, із текстом якого можна ознайомитися в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Зокрема визначено, що СФР — це центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень у сфері господарської діяльності, які прямо чи опосередковано заподіюють шкоду публічному інтересу у сфері фінансів.

У процесі діяльності СФР може взаємодіяти з правоохоронними й іншими органами державної влади. Порядок обміну інформацією між СФР та Національною поліцією, Державним бюро розслідувань, НАБУ, СБУ встановлюється спеціальним наказом керівника СФР.

Служба має право прямого доступу до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів і банків даних, держателями яких є державні органи.

Окрім того, СФР матиме право отримувати інформацію, що містить банківську таємницю в порядку, установленому чинним законодавством.

Цікаво, що в законопроекті посадовим особам СФР, які мають спеціальні звання, дозволено застосовувати поліцейські заходи. Детективи СФР під час розслідувань мають право застосовувати заходи, визначені Законом про оперативно-розшукову діяльність.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»