Порядок стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу, затверджений постановою Кабміну від 29.12.2010 р. № 1244 (даліПорядок № 1244), приведено у відповідність до чинної редакції ст. 95 ПКУ.

Нагадаємо: із 01.01.2017 р. пункт 95.5 ПКУ було доповнено нормою, згідно з якою, у разі якщо податковий борг виник у результаті несплати грошового зобов’язання та/або пені, визначених платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, і/або коштів із рахунків такого платника в банках здійснюється за рішенням керівника (його заступника або вповноваженої особи) контролюючого органу без звернення до суду. Щоправда, за умови, якщо такий податковий борг перевищує 5 млн грн і не сплачується протягом 90 к. дн., наступних за останнім днем граничного строку його сплати, та відсутні зобов’язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково й/або надміру сплачених ним грошових зобов’язань.

Оновлений Порядок № 1244 ураховує відповідні зміни до ПКУ та містить форми Рішення про стягнення готівки у рахунок погашення податкового боргу платника податків (що приймається керівником контролюючого органу без звернення до суду) й Акта про вилучення готівки у рахунок погашення податкового боргу платника податків.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»