Мінфін планує виключити митну брокерську діяльність із переліку видів діяльності, контроль за якими здійснюється органами доходів і зборів. Відповідні зміни до МКУ запропоновані в законопроекті «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо дерегуляції певних видів господарської діяльності, контроль за провадженням яких здійснюється органами доходів і зборів», який оприлюднив Мінфін.

Документ також передбачає закріпити на законодавчому рівні поняття «митний представник» та загальні правила їх діяльності, виклавши в новій редакції главу 59 «Митна брокерська діяльність».

Зокрема, митним представником вважатиметься підприємство-резидент, уповноважене на виконання необхідних дій і формальностей, установлених законодавством України з питань державної митної справи, під час його взаємовідносин з органами доходів і зборів та іншими державними органами.

Взаємовідносини митного представника з особою, яку він представляє, визначаються відповідним договором або належно оформленим дорученням.

Інформація, отримана митним представником від особи, яку він представляє, під час виконання митних процедур і митних формальностей може використовуватися лише для цілей виконання таких митних процедур і митних формальностей.

За розголошення інформації, що становить комерційну таємницю або є конфіденційною, митний представник та його працівники — агенти з митного оформлення несуть відповідальність згідно із законом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»