Установа чи організація, яка отримала статус неприбуткової організації, має право провадити діяльність, передбачену законом, згідно з яким вона створена, й отримувати доходи в межах такої діяльності, за умови, якщо ці доходи використовуватимуться винятково для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) і напрямів діяльності, визначених її установчими документами. Будь-які операції неприбуткової організації підлягають оформленню первинними документами відповідно до вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV.

Своєю чергою, якщо така особа здійснює операції з постачання товарів/послуг на митній території України, що підлягають обкладенню ПДВ згідно з р. V ПКУ, загальний обсяг яких протягом останніх 12-ти календарних місяців перевищує 1 млн грн, то така особа, керуючись вимогами з п.п. 183.1 та 183.2 ПКУ, повинна подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ і, відповідно, зареєструватись як платник ПДВ в обов’язковому порядку.

До того ж особа має право зареєструватись як платник ПДВ за своїм добровільним рішенням шляхом подання до контролюючого органу відповідної заяви не пізніше ніж за 20 к. дн. до початку податкового періоду, з якого така особа вважатиметься платником ПДВ.

Про це нагадала ДФСУ в листі від 07.03.2017 р. № 4673/6/99-99-15-02-02-18.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»