За порушення строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН або відсутність реєстрації податкової накладної в ЄРПН штрафні санкції, визначені п. 120 прим. 1 ПКУ, не застосовуються лише до податкових накладних, що не надаються отримувачу (покупцю) та складені на постачання товарів/послуг для операцій, які:

  • звільнені від оподаткування;
  • оподатковуються за нульовою ставкою.

Окрім того, штрафні санкції не застосовуються до платників податку за порушення граничного строку реєстрації/відсутності реєстрації в ЄРПН податкових накладних:

  • що не надаються отримувачу (покупцю), складених на операції з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування (їх перелік наведено в ст. 197 ПКУ);
  • що не надаються отримувачу (покупцю), складених на операції з постачання товарів/послуг, які оподатковуються за нульовою ставкою (ст. 195 ПКУ).

За порушення строків реєстрації/відсутності реєстрації в ЄРПН зведених податкових накладних, правила складання яких наведено в пп. 198.5 ПКУ, до такого платника податку застосовуються штрафні санкції, визначені відповідно до ст. 120 прим. 1 ПКУ.

Лист ДФС від 03.03.2017 р. № 709/4/99-99-15-03-02-15

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»