Обчислення суми транспортного податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більш ніж 5 років (включно) і середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2017 році — 1 200 000 грн).

Підпунктом 267.6.2 ПКУ визначено: податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Методику визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, якою встановлюється механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей віднесення таких автомобілів до об’єктів оподаткування транспортним податком, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 р. № 66.

Згідно з п. 13 Методики, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розраховує середньоринкову вартість легкових автомобілів та щороку до 1 лютого базового податкового (звітного) періоду надає ДФС інформацію щодо автомобілів, з року випуску яких минуло не більш ніж 5 років (включно) і середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

На сайті Мінекономрозвитку шляхом уведення даних про тип, марку, модель, рік випуску, пробіг автомобіля в км можна отримати інформацію про його середньоринкову вартість.

Транспортний податок сплачується фізичними особами протягом 60-ти днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Офіційний веб-сайт

ГУ ДФС у Закарпатській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»