Міндоходів оприлюднив проект форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ). Так, сама форма не змінилася, хіба що в шапці фігуруватиме не ДПАУ, а Міндоходів. І прибрали інформацію «Сума податкового боргу станом на 01.01.2011».

Однак податкові агенти все-таки відчують деякі зміни — проектом передбачається оновлений Довідник ознак доходів фізосіб. Він складатиметься вже зі 184 ознак доходів (наразі їх всього 178). Серед «новачків» ознак є такі доходи від:

  • продажу продукції тваринництва;
  • продажу брухту дорогоцінних металів;
  • операцій із конвертації цінних паперів;
  • операцій із валютними цінностями (крім цінних паперів);
  • інвестиційний прибуток від операцій із борговими зобов’язаннями НБУ та казначейськими зобов’язаннями України, емітованими Мінфіном.

Передбачено, що наказ набирає чинності з 1 квітня 2014 року, а ось уперше відзвітувати за нараховані доходи фізособам податкові агенти мають уже за І квартал 2014 року.

Проект наказу Міндоходів «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»