Податкова накладна повинна містити ідентичні показники (номенклатура товарів/послуг продавця, одиниця виміру товару/послуги, кількість, ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування податку на додану вартість) тим, що зазначені в первинних документах в частині, що оплачена контрагентом-покупцем.

Про це повідомляє на своєму офіційному веб-сайті ДФС у Дніпропетровській області.

Такий висновок податківці зробили з положень п. 44.1 ПКУ, згідно з яким платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат й інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, ведення яких передбачено законодавством. Без таких документів платникам податків заборонено формувати показники податкової звітності, митних декларацій.

Отже, порушенням порядку заповнення податкової накладної вважається відсутність у податковій накладній хоча б одного показника, який є обов’язковим реквізитом податкової накладної, а також невідповідність показників, зазначених у податковій накладній, умовам постачання (ціна, вартість, номенклатура, кількість товару тощо), установлених договором.

Зважаючи на викладене, якщо в первинному документі, зокрема, рахунку за централізоване водопостачання та водовідведення, одиниця виміру товарів/послуг зазначена як «м3», то в графі 4 «Одиниця виміру товару/послуги» податкової накладної необхідно зазначати «м3», у графі 6 «Кількість (об’єм, обсяг)» — відповідне чисельне значення частки натуральних одиниць, яка відповідає частині, оплаченій контрагентом-покупцем.

Якщо ж у первинному документі зазначена «послуга», в то в графі 4 «Одиниця виміру товару/послуги» податкової накладної необхідно зазначати «послуга», у графі 6 «Кількість (об’єм, обсяг)» проставляється значення «1» або відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»