Фахівцями Міністерства доходів та зборів розроблено проект наказу «Про надання підприємству статусу уповноваженого економічного оператора». Відповідний наказ розміщено на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України.

Отриманий статус надасть підприємствам право користуватися спеціальними спрощеннями, визначеними Митним кодексом України. Так, зокрема, підприємства матимуть змогу автоматично надавати митницям заявлену митну вартість за мінімуму документів, розміщувати без участі митниці на складах товар, вивантажувати його та знімати пломби тощо.

Для отримання статусу уповноваженого економічного оператора підприємство повинно не менше ніж три роки здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, відповідати визначеним вимогам, зокрема, щодо звітності, платоспроможності та стандартів безпеки.

За словами фахівців Міндоходів, розроблений наказ сприятиме впровадженню європейських стандартів у регулювання діяльності суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Тим самим національні стандарти митних процедур наблизяться до європейських, а це, у свою чергу, дозволить спростити митний контроль у країнах ЄС тим українським підприємствам, які працюють прозоро та мають бездоганну репутацію.

З проектом наказу можна ознайомитися на веб-порталі Міндоходів.

Зауваження та пропозиції щодо змісту регуляторного акта потрібно подавати в письмовій та електронній формах до 15 листопада 2013 року за адресами:

  • Міністерство доходів і зборів України, 04655 МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, буд. 8, e-mail: dms_vsmp@ukr.net;
  • Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва – 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11.

Обговорення проекту проводиться в рубриці «Консультації з громадськістю» на урядовому веб-сайті «Громадянське суспільство і влада».

Прес-служба Міндоходів

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»