ВР України прийняла в першому читанні законопроект реєстр. № 3067. Ним запропоновано узгодити правові механізми регулювання перевезення великовагових і великогабаритних вантажів. Зокрема запропоновано ввести адмінвідповідальність на водія та на підприємця й надати працівникам міліції право зупиняти транспортні засоби для здійснення габаритно-вагового контролю Держтрансінспекцією.

Отже, за порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами пропонують штрафувати:

  • водіїв у розмірі 680 грн (40 НМДГ) і фізосіб-підприємців — 1700 грн (100 НМДГ).

За рух великогабаритних і великовагових транспортних засобів без дозволу органу внутрішніх справ на участь у дорожньому русі чи документа про внесення плати за проїзд та/або порушення визначених у зазначеному дозволі умов та режиму проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами:

  • водіїв у розмірі 680 грн (40 НМДГ) і фізосіб-підприємців — 1700 грн (100 НМДГ).

За повторне протягом року вчинення будь-якого з перерахованих вище порушень штрафуватимуть:

  • водіїв у розмірі 1700 грн (100 НМДГ) і фізосіб-підприємців — 3400 грн (200 НМДГ).

За порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами штрафуватимуть:

  • водіїв у розмірі 680 грн (40 НМДГ) і фізосіб-підприємців — 1700 грн (100 НМДГ).

Розробники ж проекту таким чином бажають економити бюджетні кошти на капітальний і поточний ремонти дорожнього покриття до двох третин, поліпшити розвиток транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг.

Але як бути, коли за кермом сам підприємець, ані проект, ані супроводжувальні документи відповіді не дають.

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення контролю за безпекою автомобільних перевезень вантажів і відповідальності за порушення правил дорожнього руху»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»