4 листопада розпочався третій етап пріоритетної реєстрації в домені .УКР, який стосується насамперед власників торгових марок (ТМ).

Голова Держінформнауки України Володимир Семиноженко зазначив, що завдяки запровадженню такого пріоритетного періоду реєстрації домен .УКР буде захищений від кіберсквотингу, тобто мережевого рейдерства, яке передбачає реєстрацію доменних імен, співзвучних із назвами відомих компаній чи організацій, аби потім їх перепродати або розмістити рекламу й отримати на цьому надприбутки.

Разом із тим він зазначив, що зареєструвати торгові марки власники зможуть і після завершення періоду пріоритетної реєстрації, але зволікати з цим не варто, щоб не стати жертвою кіберсквотингу.

Третій етап пріоритетної реєстрації в домені .УКР передбачає, що відтепер відкрита реєстрація:

  • повних або загальновживаних назв географічних об’єктів або регіонів України (до районів);
  • торгових марок (знаків для товарів і послуг), у тому числі добре відомих, які отримали реєстрацію на території України як за національною процедурою, так і за міжнародними процедурами згідно із законодавством України;
  • кваліфікованих зазначень походження товару та інших географічних зазначень, які отримали реєстрацію на території України відповідно до законодавства України;
  • міжнародних неприватних назв фармацевтичних субстанцій (IN-діючих речовин лікарських засобів) або похідних від них (основою), що згідно із законодавством та/або міжнародним договором мають правову охорону на території України.

Заявки приймають перші акредитовані реєстратори: ТОВ «Центр інтернет-імен України» — Ukrnames, ТОВ «ХОСТПРО» — HostPro, ТОВ «Інтернет Інвест» — IMENA, ТОВ «НІК.Юей» — NIC.UA, ТОВ «Сервіс Онлайн» — DRS, ТОВ «ДіМедіа» — Register.UA, ТОВ «Хостінг Україна» — Hosting UKRAINE. Перелік не остаточний — процес акредитації реєстраторів триває.

Довідково: реєстрацію доменів для всіх відкриють тільки після того, як буде закрито період пріоритетної реєстрації торгових марок і після завершення періоду пріоритетної реєстрації доменів організацій.

Перші два етапи реєстрації передбачали можливість реєстрації тільки органів влади.

За інформацією Урядового порталу

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»