Податківці роз’яснили, як IT-шникам рахувати критерії, щоб з’ясувати, чи можуть вони розраховувати на пільгову ставку з податку на прибуток 5% від ІТ-діяльності.

Так, протягом попередніх чотирьох послідовних звітних (податкових) кварталів первісна вартість основних засобів і нематеріальних активів повинна перевищувати 50 розмірів мінзарплати, установленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Для перебування в Реєстрі ІТ-суб’єктів, які застосовують особливості оподаткування з податку на прибуток, необхідно, щоб така умова виконувалася на кінець кожного з чотирьох звітних (податкових) кварталів. При цьому в розрахунку цього критерію беруть участь суми первісної вартості основних засобів та/або нематеріальних активів, які використовуються в господарській діяльності платника податку. Тобто невиробничі основні засоби не враховують.

Щодо «доходного» критерію: визначення питомої ваги доходів суб’єкта від здійснення ІТ-діяльності (видів економічної діяльності, визначених у пп. 1.5 п. 15 підрозділу 10 р. XX ПКУ) здійснюється в кожному з чотирьох звітних (податкових) кварталів, які передують звітному (податковому) кварталу, з якого зазначений суб’єкт передбачає отримати право на використання особливостей оподаткування.

Лист Міндоходів від 04.09.2013 р. № 10464/6/99-99-19-03-02-15

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»