Мінфін оприлюднив проект Порядку використання коштів, вивільнених від оподаткування у зв’язку з наданням відповідно до пункту 158.1 статті 158 Податкового кодексу України пільги з податку на прибуток підприємств.

Нагадаємо: згідно із п. 158.1 ПКУ звільняється від оподаткування 80% прибутку підприємств, отриманого від продажу на митній території України товарів власного виробництва за переліком, установленим Кабінетом Міністрів України:

  • устаткування, що працює на відновлюваних джерелах енергії;
  • матеріали, сировина, устаткування та комплектуючі, які використовуватимуться у виробництві енергії з відновлюваних джерел енергії;
  • енергоефективне обладнання та матеріали, вироби, експлуатація яких забезпечує економію та раціональне використання паливно-енергетичних ресурсів;
  • засоби вимірювання, контролю та управління витратами паливно-енергетичних ресурсів;
  • устаткування для виробництва альтернативних видів палива.

Вивільнені кошти спрямовуються платниками податку на збільшення обсягів виробництва товарів, прибуток від продажу яких звільняється від оподаткування.

Вивільнені кошти відображатимуться в бухгалтерському обліку на окремому субрахунку рахунку «Цільове фінансування і цільові надходження».

Платник податку за результатами кожного звітного (податкового) періоду:

  • складає звіт про використання вивільнених коштів за формою, затвердженою Міндоходів;
  • подає зазначений звіт відповідному територіальному органові Міндоходів разом із податковою декларацією з податку на прибуток підприємств.

У разі невикористання платником податку залишків вивільнених коштів станом на 1 квітня року, що настає за періодом звільнення від обкладення податком на прибуток підприємств, передбаченим п. 158.1 ПКУ, його податкові зобов’язання із зазначеного податку за результатами першого звітного (податкового) періоду такого року підлягають збільшенню на суму залишку.

Проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку використання коштів, вивільнених від оподаткування у зв’язку з наданням відповідно до пункту 158.1 статті 158 Податкового кодексу України  пільги з податку на прибуток підприємств»

розміщено на офіційному веб-сайті Мінфіну

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»